shape

Järva- ja Viljandimaa

Järva- ja Viljandimaa

Priit Põllumäe

Kandidaat nr 179

Keskühistu Eramets tegevjuht. Olen metsa ja maa usku mees. Poliitikas on mulle südamelähedased haridus ja teadus ning maaelu, põllumajandus ja metsandus. Need on valdkonnad, kus tunnen, et mul on piisavalt kogemusi ja teadmisi, et midagi muuta ja paremini teha. Meie suurimad väärtused on meie inimesed ja must muld. See, mida me oma maal ehk mulla peal teeme või tegemata jätame, on oluline. Eriti oluline on, et seda tehtaks targalt. Arvan, et peaksime kiiruga tormamise asemel õppima teiste riikide vigadest ja kuulama oma riigi tarku päid, kelle nutikatest ja innovaatilistest ideedest võiks saada meie edulugu.

Aili Avi

Kandidaat nr 180

Paide Gümnaasiumi noorsootööjuht. Leian et olen läbi Res Publica ja Isamaa leidnud lõpuks selle õige poliitilise hääle – Parempoolsed. Kohaliku aktivistina pean oluliseks, et maksuraha läheks õigetesse kohtadesse, arenguks ja stabiilsuse tagamiseks. Unistan, et haridussüsteem suunaks lapsi eelkõige loovuse ja loogika poole, arendades nendes ettevõtlikkus.

Kati Kuusk

Kandidaat nr 181

Õpetaja, Parempoolsete juhatuse liige. Olen üks parempoolsete asutajaist ja ellukutsujaist. Mind puudutavad paljud küsimused nagu majandus ja energiajulgeolek, kuid kõige südamelähedasem on siiski meie laste haridus. Koolisüsteemis pannakse küll meeletu kogus raha betooni, kuid mitte hariduse jätkusuutlikkusele. See peab muutuma. Inspireeriv õppimiskeskkond, motiveeritud ning hästitasustatud õpetaja on meie laste tarkuse ja hilisema läbilöögivõime võti.

Ermo Täks

Kandidaat nr 182

Dotsent. Mulgi jonn sunnib mind otsima väikese Eesti suuri võimalusi. Leian et Parempoolsed on selleks just õige erakond. Minu tegevus teaduses, riigisektoris kui ka ettevõtluses annab mulle teadmise et innovatsiooni valdkonnas on Eestil arenguruumi ja kõrghariduse nimel tuleb veel pingutada. Me vajame üksteist, sest meid on vähe ja igaühe panus on oluline. Süda kannustab mind leidma lahendusi, mis toovad õnne meie õuele.

Viljar Pennert

Kandidaat nr 183

Noorte treener. Olen veendunud, et Eesti poliitikas on viimane aeg lõpetada vastandumine ja üksteise halvustamine odava populaarsuse nimel. Tuleb mõista, kui väike rahvus me oleme ja keskenduda ühistele väärtusele, mitte erinevustele. Parempoolsete meeskonnas on palju uusi inimesi, tugevaid spetsialiste igast valdkonnast ning just nende asjatundjate hääl peab otsustavaks saama. Mulle kõige südamelähedasemad teemad on lapsed, haridus ja laste tervis.

Mihkel Kalda

Kandidaat nr 184

Ettevõtja. Minu soov on anda oma panus, et Eesti oleks edumeelne rahvusriik, mis hindab kõrgelt haritust, kus poleks polariseeritust ja kus koos nähtaks vaeva ühiste eesmärkide nimel. Selleks vajame majanduslikult jõukat ja moraalselt kindlameelset riiki. Meil Parempoolsetes on omane Eesti edumeelsust juhtinud talupojatarkus, mida me ise nimetame mõistuse hääleks. Minu eesmärk on kujundada usaldusväärne ja kindel ettevõtluskeskkond, mille abil saab suureneda inimeste majanduslik jõukus. Asendada laustoetuste jagamine sihitud toetustega.

Tarvi Tuvi

Kandidaat nr 185

Ettevõtja. Näen väiksemate piirkondade ja sealse väikeettevõtluse hääbumist. Pean oluliseks suurendada oma kodupiirkonnas turvatunnet. Seda aitab luua õiglane töötasu, vähene kuritegevus ja teadmine, et sinust hoolitakse. Usun, et Parempoolsetega koos leiab Eesti üles jälle mõistuse hääle, mis kutsub üles pidama lugu talupojatarkusest

Kaur Joonas Usai

Kandidaat nr 186

leiutaja

Urmas Kirsch

Kandidaat nr 187

Soledor OÜ, Juhataja. Seisan selle eest, et kapital, mida ettevõtjad koos oma meeskonnaga loovad, ei satuks populistide ega vasakpoolsete liberaalide meelevaldselt jagatavaks hüveks. See kapital on vaja suunata sihtotstarbeliselt meie riigi konkreetsete eesmärkide saavutamiseks.