shape

Harju- ja Raplamaa

Harju- ja Raplamaa

Lavly Perling

Kandidaat nr 138

Ennekõike olen inimene, kõige vanem õde, kolme lapse ema, abikaasa. Elan Sauel ja mulle meeldib siin, sest olles pärit Tartust, sobib mulle siinne rahu ja rohelus ning samas linnast mitte kaugel olek.

Hariduselt olen jurist ja enam kui 20 aastat olen prokurörina riiki teeninud. Parempoolsena jätkan oma missiooni siin elus – ehitada oma lastele Eesti elamiseks paremaks paigaks, kui see oli minu siia ilma tulles.

Andres Laisk

Kandidaat nr 139

Kõrghariduse olen omandanud rahanduse erialal Tartu Ülikoolis ning täiendanud ennast juhtimise ja panganduse teemadel Rootsis. Kümme aastat olen olnud eraettevõtja ja ettevõtlikku meelt arvan omavat siiani. Teist kümme aastat möödus rahanduse ja panganduse valdkonnas töötades. Kolmas kümnend olen olnud ametis vallavanemana. Usun, et siit joonistuvad välja ka minu peamised kompetentsid. Rahandus ja eelarve, omavalitsused ja halduskorraldus. Loomingulisus ja ettevõtlikkus. Omavalitsusjuhi amet on andnud üsna laiapõhjalise kogemuse erinevatel elulistel teemadel. Usun avatusse ja koostöösse. Et mitte läbi põleda, mängin tennist ja teen kolleegidega bändi. Suviti veedan aega Hiiumaal Kõpu poolsaarel.

Andres Kaarmann

Kandidaat nr 140

Parempoolne. Ametilt Saue abivallavanem. Isa kahele toredale tütrele. Füüsiliselt hoian end vormis sporti tehes, reisides ning kala püüdes. Vaimu turgutan mälumängude korraldamisega. Ei ütle kunagi ära vestlustest haritud ja inspireerivate inimestega.

Aimur Liiva

Kandidaat nr 141

Kiili vallavanem, kolme lapse isa ja ühe vanaisa. Vabal ajal pakub rõõmu koorilaul ja maakodu renoveerimine.

Kadri Tillemann

Kandidaat nr 142

Olen 45-aastane, kahe teismelise tütre ema ja arenduskonsultant. Endise vallajuhi ja kohaliku arengu eksperdina pean tähtsaks tasakaalus regionaalarengut ja tugevaid omavalitsusi.

Ando Eelmaa

Kandidaat nr 143

Eesti Erametsaliit, ettevõtja

Eero Alamaa

Kandidaat nr 144

Jurist, Saku Vallavolikogu esimees, Laevaselts Runbjarn juhatuse liige

Alar Mutli

Kandidaat nr 145

Põllupidajast abikaasa ja 5 lapse isa

Andrus Kaarelson

Kandidaat nr 146

Ettevõtja, kolme lapse isa, diplomiinsener ja ärijuhtimise magister (MBA), kes seisab selle eest, et elluviidavast rohe- ja digipöördest saaks Eesti majanduse järgmine kasvumootor.
Kaasaegne ja innovatiivne digiriik tagab meile mugavad e-teenused, tõhusa riigivalitsemise ja korruptsioonivaba kodanikuühiskonna.

Virko Raagmets

Kandidaat nr 147

Minu nimi on Virko Raagmets, olen 42 aastat vana ja olen kome armsa lapse isa. Igapäevase tööna olen ma ettevõtja, aktiivse tudengina TTÜ-s alustasin ettevõtlusega juba 2004. aastal, tänaseks on minu loodud ettevõte tuntud ja tunnustatud aknakatete tootja üle kogu Eesti. Samuti jühin ühte Eesti suurimat Taekwondo, klubi mille ma asutasin juba 10 aastat tagasi, tänaseks on meie klubis üle 150 aktiivse sportlase. Oma panuse kodukohas annan kohaliku omavalitsuse volikogus ja sinna juurde kuuluvates komisjonides, volikogu tööd olen tinud juba 9 aastat.

Riigikokku otsustasin kandideerida kuna leian, et riigikokku oleks vaja rohkem inimesi ettevõtjate seast, rohkem kainet mõistust ja arusaamist päris elust ja inimestest.

Enda südameasjaks pean energia julgeolekut ja maksurahu

Kodukohas seisan ma Saue kui spordi- ja lastesõbraliku valla eest ning soovin arendada head ettevõtluskeskkonda.

Anne Ensling

Kandidaat nr 148

Kahe poja ema, kahe ägeda rübliku vanaema.
Hariduselt käsitöö ja terviseõpetuse õpetaja. Lemmik hobi floristika. Töötanud aga läbi elu jae- ja hulgikaubanduses keskastme juhina.
Kuulun EENA/BPW Estonia Ettevõtlusklubisse. Olen riigiinfo telefoni 1247 vabatahtlik.
Minu unistus on, et poliitikas on rohkem noori ja haritud naisi. Unistada tuleb suurelt!

Iveta Tomera

Kandidaat nr 149

vanemspetsialist, kahe lapse ema.

Signe Laar

Kandidaat nr 150

Ettevõtja, juht kui mentor, lapsehoidja.
Annan oma panuse, et Eesti riigis elavad ja töötavad õnnelikud inimesed.
Õnnelik olemine on väärtus, millele paneme aluse varajases lapsepõlves.

Agu Laius

Kandidaat nr 151

Agu Laius, kõrgharidusega 71 aastane majandusteadlane, riiklike teenetemärkidega autasustatud kodanikuühiskonna edendaja ja omavalitsusjuht. Abielus, 10 lapselast.
Töötan MTÜ Kuldne Liiga vanemaealiste huvikaitsejuhina.
Kandideerin, sest tahan seista eetilise poliitikategemise eest ja vastu laialt levinud populismile Eesti poliitikas.
Oma tegevusega tahan saavutada, et Eesti oleks vanusesõbralik eelarvamusvaba ühiskond. Eakad ei oota ühiskonnalt mitte laustoetusi, vaid soovivad sõltumata vanusest tunda end hästi, osaleda ühiskonnas ja olla hinnatud oma panuse eest.

Arvo Veskimets

Kandidaat nr 152

Arvo Veskimets 69 aastane.
Juhin Tallinna Looduskaitse Seltsi, olen rahvakohtunik Harju Maakohtus ja Keskkonnaministeeriumi maavarade komisjoni liige. Haridus kõrgem, geoloogiainsener. Aastast 1993 tegelenud merendusvaldkonnaga. Juhtinud Veeteede Ametit (peadirektori asetäitja), rahvusvahelist laevandusettevõtet ja Keskkonnaministeeriumi merekeskkonna osakonda.
Soovin kaasa aidata Eesti merenduse arengule. Seista Eesti mere puhtuse eest, soodustada sadamate arengut ja tuua tagasi Eesti lipu alla kaubalaevad toetamaks majanduskasvu.
Olen veendunud, et ühiskonna üheks rikkuse aluseks on maavarade ratsionaalne ja keskkonnasõbralik kasutamine.

Ville Vallaste

Kandidaat nr 153

Ettevõtja, lastekodude vabatahtlik abiline.

Adriana Jordan

Kandidaat nr 154

Olen Loksa linna volikogu liige. Mul on neli last ja alustan maastikuehituse ettevõtte loomist.

Ann Räämet

Kandidaat nr 155

ehitusinsener, Parempoolsete juhatuse liige