Parempoolsete esimees Lavly Perling rõhutas kirjas erakonnajuhtidele, et ka rahvusvahelised organisatsioonid kinnitavad, kuidas olukord Eesti riigirahanduses on kriitiline.
Just seetõttu leiavad Parempoolsed, et kõikide erakondade juhtidel on viimane aeg end kokku võtta ning võtta vastu Eesti Panga maikuus saadetud kutse istuda koos laua taha maha ning hakata otsima lahendusi, kuidas mitte oma rahanduslikku sõltumatust kaotada.
Perlingu sõnul liigub Eesti riik kursil, kus meid ootab ees IMFi saneerimismenetlus.
“Mida see päriselt tähendab, mäletame 00ndate lõpu Kreekast ja Lätist. Lätis kärbiti pensione 10%, õpetajate palka 33%, pea kolmandik ametnikke lasti lahti, ülejäänud ametnike palka vähendati neljandiku võrra. Lisaks vähendati viiendiku jagu tervishoiu rahastamist ning tõsteti kolme protsendipunkti jagu käibemaksu,” meenutas Parempoolsete esimees.
“Või siis vaatame Kreekat. Enne IMFi päästepakette oli seal keskmine palk ligi kaks korda kõrgem kui Eestis. Tänapäeval teenivad kreeklased kolmandiku vähem kui eestlased,” lisas Perling.
Eesti poliitikud peaks võtma seda kui hoiatust, et kui me ei suuda hakata kiiremas korras ise otsuseid vastu võtma, ei ole me 15 aasta pärast lähenenud Põhjamaadele ja Saksamaale, vaid teinud taandarengu Serbia tasemele, rõhutas Parempoolsete esimees.
“Tänan veelkord Lauri Läänemetsa ja Urmas Reinsalut, kes on püüdnud kohtumist organiseerida. Paraku ei olnud need katsed eriti viljakad. Kui nüüd ikkagi prooviks selle kohtumise siiski järgmise nädala alguses teoks teha,” tegi Perling ettepaneku. “Usun, et mitte kellelegi meist ei meeldi olukord, kus Eesti riigi juhtimise üle ei otsusta enam valijatelt mandaadi saanud poliitikud, vaid IMF, sest poliitikud osutusid liiga argadeks või otsustusvõimetuteks,” lisas ta.