Eesti praegune suurim probleem on asjaolu, et iga maksutõusu järel langevad vaesusse üha uued pered, tulemuseks ühiskonna võõrandumine oma riigist ja Eesti julgeoleku järjepidev halvenemine. Parempoolsed pakuvad välja lahenduse.
“Iga euro, mille inimene valitsusele ära annab, vähendab tema vabadust ise otsustada – mida oma rahaga teha, kuidas oma elu elada. See tähendab, et maksude kiire tõstmine ei halvenda mitte ainult inimeste toimetulekut, vaid võtab sammhaaval vähemaks ka igaühe isiklikku vabadust,” ütles Parempoolsete esimees Lavly Perling.
“Kui toidukraam läheb aasta jooksul ligi kümnendiku võrra kallimaks, on selge, et ühiskond on hädas,” tõdes ta. Värskeima statistika järgi kallinesid toidukaubad läinud aastaga võrreldes 8,4 protsendi võrra. Suur osa sellest on tingitud valitsuse küündimatust maksupoliitikast, mille lõppu pole näha: alles nädal tagasi kerkis käibemaks juba 24% peale, mis annab inflatsioonile veel kõvasti hoogu.
Parempoolsed töötavad selle nimel, et Eesti oleks vabade inimeste vaba riik, kus rahvas loob ise oma saatust ja otsustab oma tuleviku üle. “Vaba, jõukas ja eestimeelne ühiskond on see, mille poole peame püüdlema iga otsusega. Maksutõusud viivad meid hoopis teises suunas,” ütles Perling.
Vabaduste igasugune kärpimine, olgu kõrgete maksude või massiliste regulatsioonide kaudu, seab ohtu Eesti riikluse kestmise. “Vaesunud ja piiratud ühiskond ei suuda ennast kaitsta. Piiririigina ei saa me seda endale mitte mingil juhul lubada,” rõhutas Perling.
Eesti vajab vähem makse ja rohkem vabadust. “Vähem makse tähendab tugevamat ostujõudu igaühele, ettevõtluse edenemist ja vabamat hingamist kogu ühiskonnale. Rohkem vabadust tähendab iga inimese võimalust ise otsustada, kuidas oma elu elada, millele enda teenitud raha kulutada. Me ei vaja lapsehoidjariigi käske ja keeldusid, vaid ise endaga hakkama saavate kodanike kaineid otsuseid,” selgitas Perling.
Majanduslik ja ühiskondlik edu sünnib ainult seal, kus inimestel on isiklikud vabadused, madal maksukoormus ja mõistlikud reeglid. “Ainult vabad inimesed vabal maal – kus maksud ei kägista ja regulatsioonid ei kurna – suudavad luua jõukust ja kindlustada tulevikku,” märkis Perling.
Parempoolsete esimene ülesanne on langetada käibemaks 20 protsendi juurde ja eraisiku tulumaks 18 protsendini, et inimestele jääks rohkem raha kätte ja majandus saaks edeneda. Töö on juba alanud, igaühe lähim võimalus selle eesmärgi toetamiseks on juba 19 oktoobril, kohalike omavalitsuste volikogude valimistel. “Parempööre, mis viib vähendab makse ja suurendab vabadust, algab juba sel sügisel igaühe kodukohast,” lubas Perling.